Композитний газовий балон – вибухобезпечний, ударостійкий, надійний

Правила заправки і використання газових балонів

Важливо! Для правильної заправки балону і подальшої нормальної роботи будь-яких пристроїв, що працюють на зрідженій пропан-бутанової суміші, необхідно наповнювати балон газом не більше ніж на 85% від його повного об’єму! Цієї вимоги потрібно дотримуватися для того, щоб в газовому балоні залишалося місце для так званої «парової подушки» – вільної зони, яка необхідна для переходу пропан-бутану з рідкого в газоподібний стан всередині балона, а також, щоб при збільшенні температури всередині балона, а отже і обсягу рідкої фази, не відбулося перевищення допустимого тиску з подальшим спрацьовуванням PRV-клапана аварійного скидання надлишкового тиску.

 

Це правило однаково поширюється, як на полімерно-композитні газові балони, так і на металеві балони. Як ви вже зрозуміли, обсяг рідкої фази змінюється зі зростанням температури. Цей взаємозв’язок заснований на відносно високому коефіцієнті об’ємного розширення рідкої фази газу. При цьому щільність газу зменшується. Так, для пропану цей коефіцієнт дорівнюватиме 0,003, для бутану 0,002 при підвищенні температури на 1°С.  Для прикладу, пропан розширюється ув 15 разів більше, ніж вода, а бутан в 10 разів.

 

Зверніть увагу! Перед першою заправкою нового композитного газового балону після його покупки, необхідно випустити повітря, що знаходиться всередині газового балону, яким він був наповнений для правильного зберігання і перевірки цілісності герметизуючого циліндру. Пам’ятайте, що новий композитний балон завжди має бути заповнений повітрям. Якщо повітря немає – значить, або балон не новий, або він пошкоджений і не підлягає експлуатації.

Також необхідно видаляти з балону конденсат (газолін) після кожних трьох-чотирьох заправок пропан-бутаном. Газолін – це рідкий газовий конденсат, який є побічним продуктом випаровування пропан-бутану і постійно накопичується в балоні протягом всього часу його експлуатації. Якщо періодично не видаляти газолін, то максимальний обсяг газу, який можливо заправити в балон, буде весь час скорочуватися.

 

Щоб прибрати газолін, коли газу в балоні вже немає, необхідно відкрити вентиль балона, нахилити його і злити рідину. Бажано, щоб ці дії проводив кваліфікований працівник газозаправної станції.

 

Якщо після наповнення балонау газове обладнання працює некоректно, можливо, проблема полягає в недотриманні правил заправки.

 

Особливості експлуатації газових балонів! Побутові газові балони, підключені до працюючих пристроїв споживання (плит, грилей, обігрівачів), повинні використовуватися суворо у вертикальному положенні, вентилем догори. Заборонено використовувати балони в горизонтальній орієнтації, тому що при цьому до редуктора (регулятора газу) і шлангу буде надходити рідка фаза газу, а це спричинить  неправильну роботу обладнання.

 

Але зберігати балони, наповнені газом, можна в будь-якому положенні.

 

Наші контакти